IR61K-A2

DEMA IR61K-A2; AG, OG ve YG tesislerinde kullanılmak üzere tasarlanmış; gelişmiş fiziksel ve fonksiyonel özellikleri ile kullanıcıya kolaylık tanıyacak şekilde geliştirilmiş modern bir ihbar rölesidir.

IR101K-A2

DEMA IR101K-A2; AG, OG ve YG tesislerinde kullanılmak üzere tasarlanmış; gelişmiş fiziksel ve fonksiyonel özellikleri ile kullanıcıya kolaylık tanıyacak şekilde geliştirilmiş modern bir ihbar rölesidir.

LTR-400

DEMA LTR-400; AG, OG ve YG tesislerinde kullanılmak üzere tasarlanmış; gelişmiş fiziksel ve fonksiyonel özellikleri ile kullanıcıya kolaylık tanıyacak şekilde geliştirilmiş modern bir lockout (kilitleme) rölesidir.

T4CH

DEMA T4CH; O.G. ve Y.G. tesislerinde kullanılan güç transformatörleri, generatörler ve motorlar gibi sıcaklığı sürekli kontrol altında tutulması gereken elektrik makinalarının sıcaklık korumalarının yapılması için geliştirilmiş bir termistör röledir.


Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen kızaklı tip termistör röle; universal yardımcı besleme gerilimi aralığı, 64 px x 128 px geniş ekranı, PTl00 sensörleri ile birlikte çalışan 4 kanallı yapısı, açma, iç arıza izleme, alarm, sensör arızası/ ani sıcaklık değişimi ve 2 adet fan çıkışları, optik izolasyonlu (4 – 20) mAoc analog çıkışı ve SCADA sistemlerinde kullanılmaya hazır RS485 portu ile türünün en gelişmiş örneğidir.

BR25 Flaşör Röle

Kumanda veya ihbar sistemlerinde flaş gerilimi elde etmek için kullanılır. Rölenin ön kısmındaki iki led ile çalışma izlenirken, şeffaf bir düğme ile de flaşör zamanı ayarlanabilir. Röle enerjilendiğinde çıkış rölesi çekme ile başlar sonra ayarlı zamana göre flaşör yapar.

KR30

Korna röleleri ihbar sistemlerindeki akustik sinyalin (korna siren, zil vb.) devreye girip çıkmasını sağlarlar. Bu röleler IR101 ve IR521 tipi ihbar rölelerinden gelen kısa süreli (minimum 50 ms.) impulslarda çalışır. İmpulslar geldiğinde bobini çeker, korna stop butounu üzerinden kendini kilitler, diğer kontakları üzerinden de kornayı çaldırır. Kornaya enerji veren 15/18 ve 25/28 nolu kontakların ömürlerini uzatmak için seri bağlanmaları tavsiye edilir.

WR25 Impuls Röle

Çeşitli kumanda ve ihbar devrelerinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir röledir. Enerji verildiğinde çıkış rölesini çektirir, ayarlanan zaman sonunda çekmiş olan röle bırakır. Enerji kesilerek reset yapılır. Rölenin çekmesi ve bırakması ledler ile izlenebilir. İmpuls süresi zaman düğmesi ile ayarlanabilir.

ZR20

Yıldız-üçgen yolverme ve her türlü geciktirme devrelerinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir zaman rölesidir. Dijital osilatörü sayesinde tekrarlama hatası çok azalmıştır. Zaman sayma işlemi elektrolitik kondansatörler yerine pals sayma şeklinde olduğundan seneler geçsede zamanda değişme olmamaktadır. Röle üzerindeki iki led yardımıyla röleye besleme voltajının geldiği ve çıkış rölesinin çektiği izlenebilir.

ZR25

Motor sayısı fazla olan tesislerde büyük gerilim düşmelerinde veya çok kısa süreli gerilim kesilmelerinde kontaktörler ve böylece tüm motorlar devre dışı olur. Gerilim kısa süre sonra tekrar gelmesi halinde işletmenin yeniden kurulup motorların tekrar devreye alınması gerekir. ZR25 rölesi gerilimin kısa süreli kesilip gelmesi halinde, motorların otomatik olarak tekrar çalışmasını sağlayan düşmede gecikmeli bir zaman rölesidir.

INELSO Teknoloji Çözümleri